Thodex Kripto Para Haberleri
Bitcoin
5.69 %

Thodex’de Nasıl Dogecoin Alınır?

Kripto para birimleri Ocak 2009 yılında Bitcoin’in ortaya çıkmasıyla başlamış ve kısa sürede büyük gelişme göstermiştir. Yıllar içinde pek çok kripto para birimi ortaya çıkmış ve bugün binin üzerinde kripto para sanal borsalarda işlem görmektedir. 2013 sonlarında ortaya çıkan Dogecoin de bu piyasanın en popülerlerinden birisi olmuştur. Bir internet geyiği sonrası ortaya çıkan Dogecoin, beklentilerin aksine geçici değil, kalıcı olmayı başarmış ve bugün tüm dünyada en popüler, en fazla alım satım işlemi yapılan dijital para birimlerinden birisi haline gelmiştir.

Kripto paralarla işlem yapmak için öncelikle bir borsa bulmanız gerekir ve ülkemizde uzun zamandır işlem yapılan, kullanıcıların güvenini kazanmış borsa sitelerinin başında Thodeks geliyor. Thodeks üzerinden ücretsiz bir hesap oluşturduktan sonra Dogecoin dahil yüzlerce kripto para ile işlem yapabiliyorsunuz. Üstelik bütün alım satımlarınız için Türk Lirasını tercih edebiliyorsunuz. İşlemlerinizi hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirilebiliyorsunuz.

Thodeks’te Dogecoin Alım Emri Nasıl İptal Edilir?

Thodeks üzerinden hesap oluşturduktan sonra tarafınıza bir sanal cüzdan tanımlanıyor ve paranızı bankalar aracılığıyla sanal cüzdanınıza yatırıyorsunuz. Ardından da alım satım yapmaya başlayabiliyorsunuz. Dogecoin almak için mutlaka cüzdanınızda TL ya da başka para biriminde bakiyeniz olması gerekiyor. Bakiyeniz yoksa alım işlemi yapamıyorsunuz. Bakiyeniz varsa market bölümünden Dogecoin fiyatlarını inceleyebiliyor ve Dogecoin seçeneğini seçiyorsunuz. Hesaplayıcıya TL olarak girdiğinizde size anlık kaç Dogecoin alabileceğinizi gösteriyor. Dilerseniz Dogecoin olarak da girebilir, kaç TL tuttuğunu görebilirsiniz. Bu esnada karşılaştığınız ilk fiyat o sırada alım yapabileceğiniz fiyattır. Fakat bütün kripto paralarda olduğu gibi Dogecoin’de de bir alış fiyatı belirleyebilir, belirlediğiniz fiyata düştüğü anda alım yapılması için otomatik talimat verebilirsiniz.

Dogecoin satın almak için fiyat seçtikten sonra altta al butonu vardır. Bu butona tıklayarak alım talebi oluşturabilirsiniz. Eğer düşük bir fiyat belirledi iseniz o fiyattan satış açılmasını beklemeniz gerekecektir. Talebinizi dilediğiniz zaman alım butonunun yanındaki çarpı butonuna basarak iptal edebilirsiniz. Thodeks üzerinden günün her saati hızlı destek alabilir, 7/24 aralıksız yatırım işlemleri yapabilirsiniz.