Thodex Kripto Para Haberleri
Bitcoin
2.41 %

Thodex Bitcoin Balinası Nedir?

Thodex Bitcoin balinası, Bitcoin piyasasında etkisini hissettiren büyük oyuncuları tanımlamak için kullanılan bir ifadedir. Bunun nedeni, Thodex kripto para piyasasının bir okyanusa benzetilmesidir ve bu okyanusta küçük büyük binlerce balık bulunmaktadır. Bunlar piyasada köpek balıkları, dalgalar, balinalar, yunuslar ve küçük balıklar olarak ifade edilir. Bugün en büyük bitcoin balinası Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğu kabul ediliyor.

Bitcoin balinaları küçük balıkların göremediği stratejik ve gizli olarak borsaya aktarılan bitcoinleri yönetiyorlar. Bunlar çok büyük sermaye kuruluşları oldukları için piyasayı istedikleri gibi hareket ettirebiliyor. Diğer balıkların yapması gereken doğru zamanda Thodeks Bitcoinbalinasının yolundan çekilmektir. Çünkü onu durdurmanın yolu yoktur ve hedefini alacaktır.

Balinalar, Kripto Para Piyasasını Nasıl Etkiler? 

Bitcoin balinalarla aynı okyanusta yüzen küçük tüccarlar ya da balıklar için balinanın ne zaman alıp sattığını bilmek önemlidir. Yanlış kararlar büyük kayıplar doğurabilir. Bu yüzden de piyasa trendlerini sağlıklı gözlemlemek gerekir. Küçük balıksanız balinaların sipariş defterinde görünmesini beklemeniz çok önemlidir. Eğer bir coin son derece sabit bir fiyat aralığında hareket ediyor ve ani şekilde volatilite ile fiyatta büyük bir artış yaşanıyorsa bu büyük bir ya da bir grup balinanın alanda varlığını gösterir. Bu doğrudan oranlara da yansır ve alıcılar ile satıcıların oranı adeta %90’a %10 seviyelerine çıkar.

Bitcoin piyasasında balinalar varlıklarını yüklü miktarda tasfiye ederek fiyatları büyük oranda aşağıya çekebilirler. Eğer piyasada çok büyük bir satın alma emrinin hızlı şekilde düştüğünü görürseniz o, Todeks Bitcoin’nin düşeceğine işarettir. Fakat bütün bunları doğru okur ve balinanın karşısında değil de yanında yol almayı başarabilirseniz küçük balık olarak hem balinadan kurtulmuş hem de balinanın avlarından faydalanmış olursunuz. Yani, kurlardaki ani değişikliklerden sizlerde doğru hamlelerle kazanç elde edebilirsiniz. Bir balina ile birlikte yol almak kolay olmasa da okyanusun doğasında risk almak vardır.

Todeks Bitcoin balinası konusunda doğru stratejileri belirlemek için Thodeks Dijital Para Borsası adlı siteyi yakından takip edebilirsiniz. Siteden anlık ve son 24 saat içinde meydana gelen değişimleri izleyebilir, konumunuzu belirleyebilirsiniz.