Thodex Kripto Para Haberleri
Bitcoin
3.13 %

Altcoinin Bitme İhtimali Nedir?

Bitcoin, kripto para borsasının lokomotifi olarak adeta sektör ile ismi eşdeğer hale gelmiştir. Bunun çeşitli nedenleri vardır. İlk olarak Bitcoin ilk kripto paradır. İkinci olarak bugüne kadar en fazla işlem yapılan kripto paradır ve üçüncü olarak da pek çok kripto paranın Bitcoin’den türemiş olmasıdır. Dijital para yani kripto para borsasında üçüncü seçenek için Altcoin adlandırması yapılır ve Altcoin, Bitcoin dışındaki bütün kripto para çeşitlerini temsil eder. Anlam olarak da Bitcoin alternatifi demektir.

Altcoin olarak ifade edilen kripto paralar bugün Bitconden çok daha fazla rağbet görüyor. Çünkü Bitcoin bugüne kadar sayısız dolandırıcılık vaksıyla karşı karşıya kalmış, en büyük siber saldırılara maruz kalmış, pek çok insanın yatırımlarını kaybetmesine sebep olmuştur. Bu da kripto para borsasına olan güveni sarsmıştır. Altcoinler ise daha yenilikçi olmanın yanında güvenliği de öncelik haline getirmişler. Çok daha güvenli altyapılar ve yazılımlar oluşturarak kullanıcılarının güvenini kazanmışlardır. Buna rağmen çeşitli çevreler tarafından Altcoinin bitme ihtimali zaman zaman ortaya atılmakta, altcoinlerin ortadan kalkacağı söylentileri dolaşmaktadır. Aslında bu, çok uzak bir ihtimal… Çünkü hem altcoinlerin tamamı Bitcoin temelli değildir hem de altcoin mühendisleri sürekli güvenlik önlemlerini arttırarak yeni teknolojiler geliştirmekte, bağımsız girişimciler ile kripto para borsası zenginleşmeye devam etmektedir. Bütün altcoinlerin bitcoinden daha güvenli olduğunu söyleyemeyiz. Fakat sayıları binin üzerine çıkan altcoinler içinde işlem hızından hırsızlık ve dolandırıcılığa kadar pek çok alanda daha dirençli coinlerin varlığı bir gerçek.

Altcoinler ile İşlem Yapmanın Yolu

Bitcoin ve Altcoin ile yapılan işlemler çeşitli borsalar üzerinden yürütülüyor. Ülkemizdeki sayılı borsa arasında en güvenilir ve en kaliteli olanların başında Todex geliyor. Todeks onlarca kripto para ile doğrudan Türk Lirasıyla işlem yapabilme fırsatı veriyor. Bütün coinlerin ana sayfada anlık güncel fiyatlarını, son yirmi dört saatte en yüksek ve en düşük değerlerini, borsadaki işlem hacimlerini görebiliyorsunuz. Ücretsiz oluşturduğunuz hesabınızdaki cüzdanınıza bütün bankalardan para yatırabiliyor, anlık ya da ileri tarihli alım satım yapabiliyorsunuz. Hızlı ve güvenli işlem gerçekleştirebiliyorsunuz.